Blog

Natalia – czyli fotografia wizerunkowa w odpowiednim świetle

Natalia-podczas-sesji-wizerunkowej
FOTOGRAFIA BIZNESOWA / FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Natalia – czyli fotografia wizerunkowa w odpowiednim świetle

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Kto jest kim i co to znaczy w budowaniu wizerunku? Czy mogę przyjść na zdjęcia ubrana jak chcę i bez wcześniejszego ustalenia jak będzie wyglądała cała sesja?

No, nie za bardzo…. chyba, że robimy zdjęcie dla zdjęcia i w sumie nie ma ono pełnić żadnej ważniejszej roli.

Jeśli jednak Twoja fotografia ma spełnić swoją funkcję czyli ma pomóc Ci w kreowaniu właściwego wizerunku, z którym planujesz dotrzeć do swojej grupy docelowej… bez względu na to czy będą to potencjalni klienci, czy pracodawcy, to wszystko trzeba dobrze zaplanować. 

Z reguły myślimy nawet o drobiazgach typu kolor długopisu czy okładka notesu jaki będziesz trzymać w ręce na jednym z portretów. 

Nie wspomnę nawet zatem o takim elemencie jakim jest światło w fotografii. Światło, które robi wszystko. Światło, które tworzy nastrój, i wręcz nadaje charakter portretowanej osobie.

Wystarczy spojrzeć na te trzy portrety Natalii by zrozumieć, co mam na myśli. 

Natalia w tej samej pozie, ubraniu i makijażu. W bardzo podobnym kadrowaniu, a jednak kompletnie inna osoba, kompletnie inny styl i inna komunikacja. 

Spójrz na te fotografie i powoli się zastanów jaki ładunek emocjonalny i wizerunkowy niesie ze sobą każda z nich. Jak inaczej, postrzegasz każdą z tych dziewczyn.

Te różnice mogą się wydawać niewielkie, niezauważalne….. ale pierwsze wrażenie jest tylko jedno i musi być właściwe. Każdy z tych portretów inaczej pokazuje prezentowaną osobę, choć nie do końca musimy zdawać sobie z tego sprawę na poziomie świadomym. To trochę jak czytanie mowy ciała. Nie musisz być ekspertem, ale coś w gestach drugiej osoby sprawia, że albo czujesz się komfortowo i się otwierasz, albo  tworzy się wyraźny dystans.

Nie oczekuję, że będziesz teraz ekspertem od oświetlenia portretowego. To moja rola i moja praca. 

Chcę Ci jednak uzmysłowić, że to szalenie ważny aspekt i tworzeniu wizerunku i fotograf, którego wybierzesz, powinien Ci zapewnić optymalną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_gallery el_id=”gallery-203346″ medias=”78062,78063,78064″ gutter_size=”3″ screen_lg=”1000″ screen_md=”600″ screen_sm=”480″ single_overlay_opacity=”50″ single_padding=”2″][/vc_column][/vc_row]

Zostaw tutaj swoje przemyślenia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *