W czerwcu miała miejsce Strefa Mocy w Wadowicach. To wydarzenie chrześcijańskie o charakterze plenerowym w przestrzeni publicznej miasta.

Cała impreza trwała dwa dni. Składała się z koncertów, konferencji i pokazów artystycznych.

Podczas obu dni moim zdaniem było wykonanie zdjęć o charakterze reportażowym, które w odpowiedni sposób przekażą charakter tego wydarzenia, jego skalę i zaprezentują wszystkich występujących.

Zdjęcia zostały wykonane zarówno na scenie, skąd w bezpośredni sposób można było pokazać występujące osoby.

Znaczna część fotografii to także zaplecze imprezy, to , co dzieje się pomiędzy publicznością i osobami oglądającymi mówców i występujących.

Event może przynieść sukces także długo po jego zakończeniu. Profesjonalna dokumentacja zdjęciowa wydarzenia jest świetnym narzędziem promocyjnym, gotowym do umieszczenia chociażby na stronie www czy profilach w mediach społecznościowych.

W fotografii eventowej liczy się profesjonalizm i umiejętność dokumentowania chwili. Każde wydarzenie rządzi się swoimi prawami, ale fotograf niezmiennie musi trzymać rękę na pulsie i być niezauważony. Tak pracuję. Wszystko po to, by zdjęcia z eventu były perfekcyjne pod każdym względem i oddawały dynamicznie to, co się działo. 

Wydarzeniom, niezależnie od ich rangi i charakteru, zawsze towarzyszą emocje. Fotografia eventowa powinna je oddawać. 

Fotografia eventowa powinna być naturalna, a zachowania uchwycone na zdjęciach, muszą wywoływać w odbiorcy konkretne uczucia: radości, zdumienia, smutku. 

Zależało mi aby całość fotoreportażu przypominała kadry z filmu, aby osoba oglądająca zdjęcia pomyślała „jak bym tam był”. 

A warto było być.