-> Spotkania z lampą błyskową

-> Spotkania z lampą błyskową

„Czy można okiełznać lampę błyskową w kilka godzin? Na warsztatach z Izą Faber TAK!  Odpowiednia dawka wiedzy teoretycznej poparta praktycznymi ćwiczeniami w różnych warunkach oświetleniowych (błyskanie za dnia, o zmroku i w ciemnościach zupełnych)  plus rewelacyjna modelka spowodowały, że dla mnie osobiście w temacie flasha „stała się jasność”. Nie przypuszczałam jak wiele można zdziałać z jedną lampą zdjętą z aparatu nie mówiąc już o dwóch. A co się stanie jeśli lampę „ozdobimy” kolorowym filtrem? Stanie się magia, którą wykorzystać możemy tak jak nam w duszy gra. Czas warsztatów spędzony pod czujnym i cierpliwym okiem Izy to czas intensywnej pracy, ale i wielkiej frajdy, bo oto okazało się, że lampa przestała przeszkadzać zmieniając się w niezastąpionego sprzymierzeńca.”

– Agata Dudzik

 „Ostatnio wybrałam się na warsztaty z błyskanie prowadzone przez Izę Faber. Pomimo niesprzyjających warunków przyrody, warsztaty okazały się bardzo owocne. Iza przystępnie i cierpliwie zdradza tajniki pracy z lampą. Po warsztatach wniosek nasuwa się jeden możliwy : z lampą można i trzeba się zaprzyjaźnić. Potem ogranicza nas już tylko wyobraźnia. Serdecznie polecam warsztaty z Izą i jej „zaczarowaną” parasolką”

– Halina Hermanson

 „Przed udziałem w warsztatach u Izy z błyskania, ja i lampa podchodziłyśmy do siebie jak pies do jeża. Wystarczyło jedno popołudnie i wieczór z Izą i jej wiedzą, abyśmy z lampą zostały najlepszymi kumpelami. Polecam każdemu warsztaty z błyskania u Izy, kto bardzo chce, a nie umie. Iza rozjaśnia swoją wiedzą to, co stanowi czarną magię!”

– Justyna Bialik

Lampa błyskowa stanowiła dla mnie od zawsze zagadkę… zawsze nie byłam zadowolona z efektu, zawsze coś poszło nie tak. Na „błyskanie” do Izy leciałam jak na skrzydłach, a potem przez całe warsztaty na nich się unosiłam, bo odkryłam coś nowego. Po krótkiej teorii zabrałyśmy sie do pracy. Iza pokazała nam wiele możliwości jakie daje nam lampa, fotografowanie w kontrze, z użyciem kolorowych filtrów, kilka lamp błyskowych. Polecam każdemu, „bo nie taka lampa straszna jak ją malują”. „

– Agnieszka Sztuka

„Wspaniałe warsztatowe spotkanie z cudowną Izą Faber z Fabersky musiało zaowocować wspaniałymi kadrami:) Jeśli chcecie się nauczyć niefotoszopowej magii – KONIECZNIE spotkajcie się z IZĄ!!! 

ŚWIETNE, pełne merytoryki, inspirujące warsztaty z błyskania!!! I to nic, że rzecz dzieje się w Krakowie – ja połączyłam przyjemne z pożytecznym i wybraliśmy się na rodzinny weekend – a do Izy to bym pojechała nawet do Szczecina! Iza – BAAARDZO Ci dziekuję!!! Było wspaniale!”

– Marta Jankowska

„Lampa błyskowa to coś co ciągle mnie drażniło, przyciągała i odpychała jednocześnie swoimi guzikami i informacjami na wyświetlaczu. Ilość przycisków, trybów i możliwości jest przytłaczająca początkującego. No dobrze… takim początkującym nie byłam

Lubię lampę i dotychczas używałam jako doświetlenie, na reportażach odbijałam ją od różnych powierzchni. Nidy nie wiedziałam, czy to co robię i jak jej używam jest słuszne i prawidłowe. Wszystko „na czuja” raczej bezpiecznie, by nie zepsuć zdjęć. Zawsze miałam poczucie, że mogłabym więcej z niej wycisnąć. Często jej unikałam, nawet kiedy już była na aparacie to wyłączona. Nigdy nie odważyłam się na tryb M, sterowanie zoomem, a co najważniejsze – na zdjęcie lampy z aparatu i postawienie obok.
Nadarzyła się okazja – wolny weekend, wolne miejsce na kursie i sama Iza! (tak, śledzę jej prace fotografii dziecięcej i podziwiam)
Najpierw teoria i kilka „ACHA!”. Później modelka i zdjęcia w plenerze. Na kursie tylko kilka osób. Każdy ma czas na pierwsze próby, na eksperymenty, Iza na bieżąco obejrzy, podpowie, odpowie na wątpliwości. Warsztaty trwają pół dnia z przerwą na regenerację sił. Czekamy aż się ściemni i wtedy bawimy się kolorami nieba, kolorami filtrów, długim czasem… Pozostało tylko jedno – zaopatrzyć się w wyzwalacz, statyw, parasolkę i pójść w teren no i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć….
Potrzebowałam takiego spotkania – wyjaśniło się kilka zagadek, okazało się, że dotychczas słusznie używałam lampy (reportaże), poznałam nowe możliwości i wiem, że nie ma schematów, są tylko wskazówki, a ode mnie zależy jak je użyję i wykorzystam. Systemowa lampa błyskowa to mój temat przewodni na rok 2015. Trzymajcie kciuki.
Dziękuję Iza!”

– Joanna Rebejko

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Na warsztatach zależy mi abyście przede wszystkim poznali swoją lampę i odkryli jej potencjał.

W fotografii nie ma gotowych recept na każdą sytuację. Jeśli poznasz funkcje swojej lampy, zrozumiesz jak działają i jak pracować z lampą… ograniczać Cię będzie już wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Podczas tych warsztatów odkryjesz “Amerykę”!

Zrozumiesz i poczujesz na czym polega fotografowanie przy użyciu lampy oraz jakie narzędzia masz do dyspozycji aby Twoje zdjęcia osiągnęły jakość, jaka do tej pory, była poza Twoim zasięgiem.

DLA KOGO

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które fotografują świadomie i potrafią wykorzystać podstawowe funkcje aparatu. Musisz potrafić fotografować w trybach półautomatycznych i manualnym, rozumieć na czym polega odpowiednie dobieranie ustawień w zależności od światła jakie masz do dyspozycji.

Jeśli posiadasz już tę wiedzę i dalej czujesz, że brak Ci jeszcze tej iskry, lampa jest właściwą odpowiedzią.

Z jej pomocą Twoje fotografowanie nabierze nowego wymiaru.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które nie fotografowały do tej pory z lampą lub używały jej w sposób chaotyczny i przypadkowy.

PROGRAM WARSZTATÓW

  1. Poznaj swoją lampę

– co oznaczają poszczególne przyciski

– jakie są podstawowe funkcje i jak się je ustawia

  1. Omówienie trybów pracy lampy, czym się różnią i, w jakich sytuacjach się sprawdzają.
  2. Balansowanie pomiędzy błyskiem a światłem zastanym.
  3. Po pierwsze: zdejmij lampę z aparatu!
  4. Jak fotografować z lampą w dzień.
  5. Błękitna godzina i wydobywanie kolorów nieba.
  6. Fotografia po zmroku z zastosowaniem jednej,dwóch, trzech lamp błyskowych
  7. Kreatywne wykorzystanie filtrów i tworzenie bajkowego nastroju.
  8. Tworzenie studia fotograficznego przy użyciu małych lamp systemowych.

GDZIE

Na warsztaty zapraszam do studia w Wadowicach. Część warsztatów odbywa się w studio, część w plenerze  jeśli jest taka możliwość.  Wedle życzenia mogę również dojechać we wskazane miejsce  po doliczeniu kosztów dojazdu.

 

CENA

Warsztaty są przewidziane dla grup 4 – 5 osobowych, tak aby każdy mógł wykonać zdjęcia,  miał szansę zadać pytania i otrzymał odpowiednie wsparcie instruktora.

KOSZT UDZIAŁU JEDNEJ OSOBY TO 750 PLN.

Istnieje możliwość wystawienia faktury kosztowej. Nie jestem płatnikiem VAT.

 

Terminy

 

 

Jeśli nie odpowiada Ci żaden z terminów a chcesz wziąć udział w warsztatach, proszę o kontakt.  Po zebraniu odpowiedniej ilości osób kontaktuję się z uczestnikami i ustalamy termin dogodny dla wszystkich, poinformuję Cię również o nowych terminach.

 

Galeria zdjęć uczestników

 

 

Zostaw tutaj swoje przemyślenia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *